Ekologia

Powiedzmy sobie szczerze - niełatwo jest być eko. Wymaga to dodatkowych kosztów, aktywnego zwiększania świadomości i niechodzenia na łatwiznę. A jednocześnie - nie wyobrażamy sobie, żeby nie iść w tę stronę. Przy obecnym poziomie świadomości tego, jak wygląda produkcja taniej odzieży sieciówkowej, każdy z nas stoi przed wyborem. My z dumą i radością reprezentujemy małą firmę w duchu slow fashion.

Bawełna organiczna

Nasza tegoroczna kolekcja Morze/Góry uszyta jest w całości z bawełny organicznej, posiadającej światowy eko-certyfikat bezpieczeństwa GOTS. Nawet nasze ściągacze to w 95% organiczna przędza (pozostałe 5% to elastan, inaczej ściągacz nie spełniałby swojej funkcji.) Jakie są zalety bawełny organicznej? Przede wszystkim jest dużo zdrowsza i znacznie bezpieczniejsza dla maluszków, nawet tych ze skórą atopową. Otula miękką, oddychającą warstwą. Jest jedną z najlepszych dzianin polecanych do wyprawki dla noworodka lub na ubranko do szpitala.

Certyfikat GOTS

Co to znaczy, że bawełna jest organiczna? To znaczy, że od samego początku podlega innym normom, niż 'zwykła' bawełna. Certyfikat GOTS świadczy o tym, że od samego początku proces powstawania takiej bawełny musi spełniać określone standardy. Przy hodowli roślin nie używa się silnych, szkodliwych chemikaliów ani nawozów sztucznych. Dzięki temu przędza jest nie tylko naturalna i bezpieczna, ale i trwalsza, nieosłabiona procesami chemicznymi. Na organicznych plantacjach przeprowadzane są kontrole warunków zatrudnienia, tak żeby mieć pewność, że nie dochodzi do nadużyć. Warunki przechowywania bawełny organicznej również różnią się od tych standardowych. Proces powstawania eko bawełny jest więc bezpieczniejszy dla wszystkich - od ziemi, z której wyrastają nasiona, po maluszka, który spać będzie w gotowym ubranku.

Ekologiczne opakowanie

Wasze zamówienia pakujemy w papierowe opakowania. Nie używamy foliopaków, taśm foliowych, czy plastikowych kieszonek na listy przewozowe. Pudełka zaklejamy papierową taśmą tak, żeby można było zrecyklingować je z odpadami papierowymi. Samych ubranek nie wsadzamy do foliowych worków, tylko zawijamy papierową bibułką. Metki i naklejki to także papier bez sztucznych dodatków. Nawet w naszym pakowaniu na prezent (klik) używamy papierowych sznureczków. Dlatego zakupy w naszym sklepie nie są obciążone nieprzyjemnym poczuciem, że znów bezsensownie zużytych zostało kilka plastikowych reklamówek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl