Lokalność

Uwielbiamy maluszki. Dlatego bardzo stanowczo sprzeciwiamy się temu, żeby ubranka dla polskich dzieci szyły dzieci z innej części świata. Niestety smutnym faktem jest to, że również w polskich zakładach dochodzi do nadużyć, a pracownicy nie zawsze mają zagwarantowane godziwe warunki pracy. Znalazłyśmy więc szwalnie i zakłady, co do których mamy pewność, że takie sytuacje nie mają w nich miejsca. Lubimy, kiedy dobrze i komfortowo czują się nie tylko ci, którzy nasze ubranka noszą, ale również ci, którzy je wykonują. To dla nas kwintesencja lokalności - wspieranie takich rodzimych przedsiębiorców, którzy budują, nie eksploatują, i działają na korzyść swojej społeczności.

Ideę lokalności realizujemy również poprzez:

- produkowanie dzianin w polskiej dziewiarni - wiemy, w którym polskim mieście produkowana jest nasza bawełna i jak przebiega proces jej tworzenia. W kolejnym kroku surówka bawełniana trafia do polskiego zakładu, w którym zostaje przygotowana do druku.

- nadruki w polskich drukarniach - druk sitodrukowy wykonujemy w małej, zaufanej drukarni, na którą natrałyśmy właściwie przypadkowo. Nie zamienimy jej nigdy na żadną inną! Druki cyfrowe powstają w większym, renomowanym zakładzie, skąd przywozimy świeże i piękne bele wzorzystej, certykowanej eko bawełny.

- kołderki i kocyki szyjemy w małej krakowskiej szwalni, którą często odwiedzamy żeby skonsultować kolejne doszywki i dostarczyć materiały. Stukot maszyn do szycia i rozmaitość zgromadzonych w niej tkanin zawsze pobudzają naszą twórczą wenę :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl